Sommarjobba på Gullnäsgården

Cafépersonal, söndag 13 juni – söndag 15 augusti

Söker du jobb i sommar?

Vi söker dig som är 16 år eller äldre för arbete som cafépersonal. Du måste vara serviceinriktad, ansvarstagande och tycka om att möta människor. I arbetet ingår bland annat försäljning, tillredning av smörgåsar, våfflor mm samt en hel del bakning. I tjänsten ingår också städning av kök, café, toaletter och utomhusservering. Ansök via detta formulär: Ansökan till cafépersonal

Husmor/far (se period ovan plus några dagars förberedelse samt efterarbete)

Gullnäsgården söker dig med erfarenhet av arbetsledning och inköpsplanering. Vi efterfrågar dig med dokumenterad arbetslivserfarenhet. För mer information om arbetsuppgifter, se arbetsbeskrivning. Sänd din ansökan med CV och personligt brev till: gullnasgarden@gmail.com

Gårdsföreståndare (mitten av juni-slutet av aug)

Arbetsuppgifterna för gårdsföreståndaren är inriktade på både praktisk tjänst och pastorala uppgifter i form av förkunnelse och mötesverksamhet. Gårdsföreståndaren ska tillsammans med husmor leda verksamheten för Gullnäsgården i sommar. Läs mer nedan:

Välkommen med din ansökan senast den 4 april.

Vid ev. frågor, e-post till gullnasgarden@gmail.com

Läs mer på www.gullnasgarden.se